Lobotomija

Lobotomija kažkada buvo paskutinis mados klyksmas.

KASDIENYBĖS FILOSOFIJA

5/19/20241 min read

Paskutinė užregistruota lobotomija buvo atlikta JAV 1967 metais. Nors, kai kuriose Europos šalyse, lobotomijos procedūrų galimai buvo atlikta ir aštuoniasdešimtaisiais. Nelabai sėkmingas ir nemažai gyvybių nusinešęs „gydymas“ buvo taikomas sergantiems depresija, šizofrenija ir kitais psichiniais bei psichologiniais sutrikimais besiskundžiantiems žmonėms.

Lobotomijos procedūra buvo gan paprasta. Tereikėdavo aštriu metaliniu įrankiu užlįsti virš akies obuolio, pradurti kaukolę ir staigiu judesiu nupjauti smegenų kaktinę skiltį. Užtikrintu veiksmu mąstančioji smegenų dalis būdavo atidalinama nuo likusios nervų sistemos.

Procedūrą nuo 1930-ųjų galima būdavo atlikti susitikus viešbučio kambaryje ar pas pacientą namuose. Pacientas būdavo nujautrinamas staigiu elektrošoku ir metaline yla išoperuojamas. Lobotomiją pamėgęs ir išgarsėję gydytojas, į vasarines lobotomijos keliones pasiimdavo ir savo vaikus.

Nuo stalo pakilę pacientai daugiau nebemąstydavo žodžiais.

Barbarizmas, jūs pasakysite?

Taip, ir tai buvo atliekama dar prieš šešiasdešimt metų, labiausiai pažengusioje valstybėje.

Tuo metu - naujausias mados klyksmas. Revoliucinis gydymas.

Pažvelkime šiandien į mūsų aplinką ir kai kurias procedūras. Ar jos nepasens?

Lobotomija, elektrošokas, kraujo nuleidinėjimas ir begalė medikamentinio gydymo protokolų paseno. Daugybė vaistų sužalojo ir numarino kažin kiek žmonių, kol buvo įrodyta ir pripažinta, kad tai nuodai.

Ar nepasens kraujo plazmos ir steroidinių vaistų leidimas į sąnarius? Ar nepasens dabartiniai gimdymo protokolai? Ar nepasens imunizacijos praktikos? Kaip po penkiasdešimties metų žiūrėsime į gydymą radiacija, chemoterapiją?

Tai bus tragiški barbarizmo pavyzdžiai. Jūs tik palaukite.

Pasensta žmogaus taisyklės ir metodai, žmogaus sukonstruoti įrankiai ir būdai, kurie neparemti gamtos dėsniais. Kurie paremti laikinais išradimais, madomis ir sumanymais. Pasensta egoistinis noras sudalinti būtybę į daugybę atskirų detalių.

Nepasensta amžini gydymo principai, kurie atrandami ir gryninami įdėmiai klausantis žmogaus kaip visumos, kaip nedalomo vienio. Metodai ir būdai, kurie kliaujasi tobulomis gamtos taisyklėmis ir nesistengia su jomis kovoti. Priemonės, kurios ne atitolina, bet leidžia žmogui eiti arčiau gamtos.

Prisilietimas. Įkvėpimas. Judesys. Šviesa. Garsas. Šiluma. Šaltis. Vanduo. Maistas. Elgesys. Dėmesys.

Amžini.