Žarnyno pasaitas

Netikėtas nugaros skausmo kaltininkas

LIGOS IR SKAUSMAIANATOMIJA IR FIZIOLOGIJA

Vytenis Žiedas

5/19/20241 min read

Nugaros skausmą lengva „pririšti“ prie stuburo. Suprantama, juk mes savo skaudamą vietą čiupinėjame, triname ir glostome, kad skausmas nurimtų. Jeigu skauda nugarą, peršasi akivaizdi išvada – kažkas netvarkoje su stuburu.

Ne visai taip.

Tikrai nežinau kiek nugarų pavyko išgydyti per pilvą ir stuburas buvo niekuo dėtas. Taip, žmonės atneša MRT išrašus su įvairiausiais išvaržų aprašymais ir stuburo degeneracija. Bet tai jau yra pasekmės.

Yra atvejų, kuomet lėtinės vidaus organų problemos pradeda keisti įtampą pilvo ertmėje. O pilve yra labai daug slidžių pilvaplėvės sluoksnių ir raiščių, jungiančių organus prie stuburo.

Paveiksliuke pažymėjau riestinės žarnos pasaitą, savotišką raištį, kuris tvirtinasi prie nugarinės pilvo sienos. Stuburas čia pat ir ilgalaikis raiščio tempimas trukdo gerai judėti apatinei juosmens daliai.

Šimtas tūkstančių judesių ir jūs turite išvaržą arba, geriausiu atveju, skausmą ir raumenų įtampą nugaroje.

Tokių ryšių pilve yra daugiau. Visas žarnynas, skrandis, kepenys, inkstai, gimda ir net kiaušidės turi kažkur tvirtintis. Liga, operacija, uždegimas ar infekcija – organai tempiasi bei traukiasi. Ieško sau vietos ir keičia visą įtampų balansą pilvo ertmėje.

O stuburas susirenka visą kritiką, nors kaip ir nieko nepadarė.