Vienas nedidelis pokytis

Mažo pokyčio ir laiko galia

KASDIENYBĖS FILOSOFIJA

Vytenis Žiedas

5/19/20241 min read

1979 metais lėktuvas iš Naujosios Zelandijos pakilo į turistinę kelionę. Lėktuvas su daugiau nei pustrečio šimto žmonių turėjo skristi į Antarktidą, tačiau pilotai nežinojo, kad skrydžio koordinatėse įsivėlusi klaida pakeitė kelionės tikslą dviem laipsniais.

Orlaivis nuo savo tikrojo kelionės tikslo nukrypo 45 kilometrus į rytus.

Pilotai nesuprato, kad atskrido ne į tą vietą. Viskas buvo padengta sniegu ir ekipažas nusprendė nusileisti žemiau, kad keleiviai galėtų geriau pasigrožėti kerinčiais sniegynais.

Kai ekipažas suprato, kad skrenda tiesiai į kalną, buvo jau per vėlu. Lėktuvas sudužo į atsitrenkęs Erebusą – antrą pagal dydį Antarktidos ugnikalnį. Išgyvenusių nebuvo.

Kiekvieną dieną mes planuojame savo skrydžio kursą, o dienos metu turime galimybę pasikoreguoti. Net ir menkiausias veiksmas ar veiksmo trūkumas, iš pažiūros ir nedidelė smulkmena, ateityje neišvengiamai išaugs į didelį rezultatą.

Net ir vieno laipsnio pokytis sukels vis didesnį skirtumą, kuo daugiau nukeliausite.

Šiandienos kompromisai sveikatos, santykių ar siekių sferose jums atsirūgs gerokai stipriau ateityje. Jie kaupiasi ir didėja, o su atotrūkiu kovoti darosi vis sudėtingiau. Galiausiai – kaktomuša į kalną.

Gyvenimas atrodo nuobodus iki to momento, kol viskas nesusprogsta. Staiga, viena diena tampa siaubinga. Tai jūsų atvykimo tikslas. Liga, diagnozė, išsiskyrimas, nelaimė, praradimas.

O viskas prasidėjo ir tęsėsi tada, tą nuobodžią ir niekuo neišsiskiriančią dieną, kai numojome ranka. Tai tik smulkmena! Tai tik vienas kartas! Nesureikšmink!

Tai viso labo tik vienas laipsnis!

Nuobodžiose ir ramiose dienose slypi jūsų išsigelbėjimas. Pastebėkite jį, puoselėkite ir branginkite. Žodžiai, akimirkos, geri, bet nepatogūs sprendimai, mankšta, meditacija, finansinė atsakomybė ir taip toliau.

Geri atvykimo tikslai statomi nuobodžiai ir nuosekliai, pastebint savo smulkmenas ir jas koreguojant. Visa kita padarys tekantis laikas.