Savęs sabotažas

Didžiausias pavojus iškyla prieš svarbiausią pokytį

KASDIENYBĖS FILOSOFIJA

Vytenis Žiedas

5/19/20242 min read

Savaitgalį mokiausi osteopatijos seminare. Seminarų apie sąnarių ar kaulų mobilizacijas jau atsikandau, tad temos, kuriose dabar gilinuosi yra susijusios su savo būsenos keitimu, kitokia prisilietimo kokybe ir pojūčiais.

Osteopatijos biodinamikos seminaruose dalyvauju jau ne pirmą kartą, tačiau po seminaro visuomet yra pats sunkiausias etapas.

Pokyčio etapas.

Naujo seminaro sukeltas pokytis kelia didelį diskomfortą. Nepatogumas kyla dėl to, kad supranti, jog dirbti, kaip buvai įpratęs, jau nebegali. O kaip gyventi naujai - dar nesupranti. Tam reikia laiko. Jau atpažįstu, kad tas etapas trunka apie tris savaites.

Šiuo laikotarpiu aš iš visų jėgų stengiuosi dirbti naujai. Kodėl tam reikia jėgų? Todėl, kad seni įpročiai su žvėriška jėga bando grįžti atgal. Tu net nesupranti, kaip protas ir rankos vėl nori daryti tą patį. Turi save stebėti taip akylai, kaip savęs dažniausiai nestebi.

Tuomet, jeigu atsilaikai, pradeda formuotis nauji įpročiai ir dirbti darosi lengviau. Nebėra tiek įtampos. Ateina nauji įgūdžiai ir kitokie pacientai, padedantys tiems įgūdžiams manifestuotis (apie tai gal kitą kartą parašysiu, jeigu nepamiršiu).

Spėkite iš trijų kartų, ar tai galioja tik osteopatijai.

Tai galioja daug kam. Jeigu pokytis būtų toks komfortiškas, kad nejauti laikino nepatogumo, tai vadinasi, kad pokytis menkas.

Net nusipirkus naują automobilį, naujumo džiaugsmą aptemdo įtampa jį vairuojant. Pasikeitę gabaritai, matomumas, veidrodėliai ir visa kita sukelia nepatogumą. Savaime suprantama, kad nešoksi į seną automobilį vien tik tam, kad būtų vėl patogu ir įprasta. Susitaikai ir pripranti.

Tačiau santykiuose ir asmeniniame tobulėjime tai nėra taip savaime suprantama. Žmonės pastoviai naikina savo progresą ir krenta į senus įpročius. Yra baisu, nes nežinai kiek laiko truks nepatogumas. Dažnas neatlaiko.

Taip pasireiškia savęs sabotažas.

Kai staiga uždirbi daugiau pinigų, bet pradedi juos taškyti greičiau, kad galėtum atsidurti įprastoje finansinėje padėty.

Kai bėgi pas savo eks, nes nauja pažintis gąsdina savo potencialu.

Su pokyčiais ateina ir atsakomybė į save žiūrėti atidžiau. O jeigu į save žiūrėsi atidžiau, ateis ir pokyčiai.