Neramių kojų sindromas

Nenumaldomas noras judinti kojas

KLINIKINĖS ISTORIJOS

Vytenis Žiedas

5/17/20241 min read

Neramių kojų sindromas neturi žinomos priežasties. Užėjus nenumaldomam norui judinti kojas pagrindiniai patarimai yra masažas, judesys, karšta vonia, kompresai ir dėmesį nukreipiantys užsiėmimai. Deja, kenčiantiems dėl tokio nepaaiškinamo kojų „nerimo“ nelieka jokios kitos išeities kaip tik ir bandyti kažkaip tas kojas judinti ir trinti. Didesnė žala, kurią sukelia ši būklė – sutrikęs miegas, nes kojos yra neramiausios būtent naktį.

Skamba prašmatniai, bet šiandien paleidau pacientą po to, kai pavyko išspręsti neramių kojų sindromą jau po pirmos osteopatinės procedūros.

67 metų vyriškis daugiau nei dvidešimtmetį skundėsi neramiomis kojomis naktį. Aktyvus gyvenimo būdas ir tempimo pratimai padėdavo būklę prižiūrėti. Pastaruoju metu, pavasarį patyrus širdies vainikinių kraujagyslių šuntavimo operaciją, neramių kojų situacija labai paūmėjo. Be to, vyras išgyveno savo žmonos netektį. Pacientas pasakojo, kad negalėdavo normaliai išsimiegoti, nes pajusdavo nenumaldomą norą judinti kojas. Kartais abi, bet dažniausiai po vieną. Gulint ant nugaros ne visuomet, tačiau gulint ant šono simptomai pasireikšdavo be išimties.

Koks sprendimas? Užspaustos klubinės venos ir arterijos. Didžiulė pilvo ir papilvės įtampa trukdė paciento kraujotakai pasiekti galūnes, todėl organizmas priversdavo jas judinti bet kokiu būdu, kad kraujas galėtų pratekėti.

Prie paciento nervų sistemos negalėjau niekuo prisikabinti, tad pagrindinę klinikinę hipotezę parėmiau būtent kraujotakos modeliu. Pacientui aiškiai pasakiau: jeigu po šiandienos pajausite akivaizdų pokytį, ateikite vėl, jeigu nepajusite, negaliu niekuo padėti.

Šiandien, antrojo vizito metu, pacientas pasakojo, kad po praeito karto simptomai visiškai dingo penkioms dienoms. Po to grįžo labai švelnus, bet gyventi jau leidžiantis pojūtis. Jį pavyksta lengvai suvaldyti ką tik įsigytu dviračio treniruokliu namie, nes rekomendavau reguliariai judinti ir mankštinti klubus bei stiprinti širdies kraujagyslių sistemą.

Neteigiu, kad išsprendžiau visus neramių kojų atvejus. Tikiu, kad priežastys gali būti įvairios, tačiau džiaugiuosi, kad kultivuojamas osteopatinis mąstymas ir metodai leido nors kiek apšviesti šią plačiai paplitusią mistinę problemą.