Mergaitė ir pykinimas

Mama kreipėsi dėl mergaitę kankinančio pykinimo

KLINIKINĖS ISTORIJOS

Vytenis Žiedas

5/17/20241 min read

Prieš pat Kalėdas kreipėsi aštuonerių metų mergaitės mama. Mergaitę prieš mėnesį pradėjo pykinti ir trukdė jai gerai jaustis kone kasdieną, ypač rytais ir vakarais. Vaiką pavyko priimti anksčiau, nes norėjosi kažkaip jai padėti geriau jaustis prieš šventes.

Testavimo metu paaiškėjo, kad kakle ir kaukolės pamate seni pažeidimai. Toks įspūdis, kad gerokai seniau kaklas buvo traumuotas, tačiau dabar dar labiau užsispaudė. Skrandžio ir pilvo zonoje neradau nieko įtartino. Atidžiai tyrinėjant kaklo slankstelius pastebėjau, kad pirmasis slankstelis spaudžia kaukolės pamatą. Pagrindinė hipotezė – klajoklio nervo dirginimas.

Klajoklis nervas (n. vagus) yra labai įdomus ir daug dėmesio sulaukiantis nervas. Tai nervų pora, kuri prasideda pailgosiose smegenyse ir išlenda pro kaukolę pakaušio apačioje abipus stuburo. Būtent ten, kur galva prisikabinusi prie kaklo. Šie nervai įnervuoja diafragmą, širdį, skrandį, stemplę, žarnyną ir įvairias kitas smulkesnes struktūras. Ne veltui jis vadinamas klajokliu!

Nervo dirginimas gali suprastinti įvairių organų funkcijas, virškinimą ir netgi žmogaus nuotaiką. Apie šį nervą galima knygas rašyti ir jų daug jau yra parašyta.

Aš asmeniškai esu susipažinęs su klajoklio nervo užspaudimu dėl įvairių įgytų kaklo traumų sportavimo laikais. Užspaustas nervas iškarto paguldydavo mane su galvos skausmu ir dideliu pykinimu. Tik po kiek laiko išmokau išvengti tokių priepuolių, kai supratau kaip veikia mano kaklas ir išmokau jį pats susitvarkyti.

Mergaitei prisireikė kelių neskausmingų kaklo korekcijų ir šiek tiek darbo su pačia kaukole. Po procedūros pykinimas dingo ir daugiau nebegrįžo.

Šiandien, po mėnesio, mergaitė apsilankė pakartotiniam vizitui. Dar reikėjo šiek tiek suminkštinti kaklo audinius, bet situacija buvo kur kas geresnė. Tolimesnis gydymas nebereikalingas.