Kodėl nereikia pataikauti

Asmeninė laisvė ir jėga yra visai šalia

KASDIENYBĖS FILOSOFIJA

Vytenis Žiedas

5/17/20241 min read

Nepataikaukite kitiems, tai tik jus susilpnins.


Buvimas savimi yra svarbiausia mūsų saviraiškos esmė. Tai daro mus unikaliais, atskiria nuo visumos ir leidžia visumoje nepasiklysti, išsiskirti.

Norint būti savimi reikės praktikuotis. Teks nuolatos ieškoti kas tai yra, nepaisant nepritariančiųjų. O nepritariančių yra apstu. Žmonės, kuriems nepatinka ir netinka tai ką sakote ar darote. Jie gali būti visai šalia. Antros pusės, mamos, tėčiai, tetos ir geri draugai. Tiesą sakant, taip ir išmokstame pataikauti. Pirma pataikaujame tėvams, draugams, po to mokytojams, o jau užaugę – pilkai ir beformei masei, į kurią net pirštu negali parodyti. Jos nėra.

Būti savimi – tai sąmoningo žmogaus praktika. Žmogaus, kuris nusprendė visiškai priimti ką jam siunčia kūrinija ar gyvenimas. Tai žmogus, kuris nepamins savo idėjų ir kūrybinės aistros dėl kito nuomonės. Tai asmenybė, kuri tapo atsakinga, suprasdama, kad buvimas savimi leis pajudinti ir kitus. Gal net pažadinti.

Pataikavimas atima galimybę ir jūsų kritikams pamatyti, kad gali būti kitaip. Žmonės dažnai spaudžia kitus pagal save, norėdami patvirtinti savo baimes ir pasaulėžiūrą.

Ar tu egzistuoji tam, kad sustiprintum kito baimes?

Verčiau sek paskui savo svajones ir sutiksi tuos, su kuriais galėsi jas manifestuoti.

Neik atgal, eik tik į priekį.