Kepenys ir kojos

Netikėta kepenų istorija

KLINIKINĖS ISTORIJOSLIGOS IR SKAUSMAI

Vytenis Žiedas

5/17/20241 min read

Šiandieninės pacientės atvejis mane nustebino, nes niekada nieko panašaus nesu perskaitęs ar girdėjęs. Moteris jau metus skundėsi skausmingomis pėdomis rytais išlipus iš lovos. Skausmas būdavo visai stiprus, bet prasivaikščiojus praeidavo. Užtekdavo pavažiuoti automobiliu trisdešimt minučių ir išlipti reikėdavo su skausmu. Taip pat kankino naktinis rankų tirpimas. Būtų dažnas simptomas, tik jos atveju tirpimas būdavo itin stiprus, jeigu tą dieną suvalgydavo ką nors saldaus. Visokie pyragaičiai labai pablogindavo situaciją. Papildomai pacientę persekiojo dažni skrandžio rūgštingumo sutrikimai, rėmuo.

Iš karto pradėjau formuluoti hipotezę, kurios centre – kepenys. Nežinau kokiu tiksliai būdu tai sukeldavo pėdų skausmą, bet mačiau, kad stuburas čia niekuo dėtas. Be to, moteris juda ir sportuoja be didelių nugaros problemų. Tačiau jeigu pagalvosime apie angliavandenių (saldumynų) metabolizmą, tuomet kepenys bus pirmoje vietoje.

Testuojant ir čiuopiant kepenis pasidarė akivaizdu, kad jas reikia gydyti. Pradėjau dirbti ir atkūrinėti kepenų paslankumą visose trijose ašyse. Kvėpavimo bei judėjimo metu kepenys privalo gebėti suktis, leistis ir verstis pagal tris ašis. Neišvengiamai dirbau ir su tulžies pūsle, skrandžiu ir stemple.

Po truputį pėdų skausmas ir rankų tirpimas pradėjo mažėti. Šiandien pacientė atėjo be jokio pėdų skausmo, o rankos naktį tirpsta gerokai mažiau ir tik akivaizdžiai pavalgius saldumynų. Nuo paskutinio vizito prieš pusantro mėnesio, skrandžio rūgštis sukilo tik vieną kartą. Gydymas prasidėjo rudenį. Viso penkios procedūros vidutiniškai kartą per mėnesį.

Dabar manau, kad mechanizmas buvo susijęs su naktiniu veninės kraujotakos sutrikimu. Pariebėjusios kepenys užspausdavo tuščiąją veną ir prisitvenkęs kraujas pėdose lemdavo skausmus. Bet vien tik tai nepaaiškina kitų simptomų. Kaip kepenys veikia mūsų organizmą dar toli gražu nėra pilnai suprantama ir atrasti šiuos ryšius klinikinėje praktikoje yra be galo įdomu.

Viena yra aišku: Kepenys. Yra. Auksas.

Kaip man patinka osteopatija!